Na stawach w regionie ćwiczono ratowanie tonących, pod którymi załamał się lód

23.01.2022

Na jeziorach i stawach Sądecczyzny odbyły się ćwiczenia pod nazwą “Ratownictwo na akwenach zalodzonych”. Brali w nich udział strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które posiadają sanie lodowe.

Już z początkiem grudnia, ćwiczenia mające przygotować strażaków do ratowania ludzi pod załamaną pokrywą lodową, zapowiadał zastępca komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, Paweł Motyka. Tak jak mówił, stało się to podczas trwających właśnie ferii zimowych.

Wczoraj (22.01), zajęcia z taktyki używania tak zwanych sań lodowych, prowadzone były na zbiorniku wodnym w Powroźniku, na stawach w Starym Sączu, oraz na Jeziorze Rożnowskim w okolicach Tęgoborzy. Ćwiczenia prowadzone były z zachowanie zasada obostrzeń sanitarnych.

Choć w regionie sądeckim, jak informują strażacy, w ostatnich latach wypadków na zamarzniętych stawach i rzekach jest bardzo mało, to zawsze należy apelować o czujność i rozwagę, szczególnie podczas trwającego wypoczynku zimowego. Wchodzenie na lód, niezależnie od grubości pokrywy lodowej, zawsze jest niebezpieczne.

 

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN