Na wiosnę mają być gotowe nowe dworce PKP, które powstają w Biadolinach Szlacheckich i w Sterkowcu

05.01.2021

Oba budynki będą miały ośmiometrowe wieże zegarowe.

Dworce będą znacznie mniejsze niż dotychczasowe, wyburzone już obiekty. PKP zapowiada jednak, że będą komfortowe i proekologiczne.

Dworzec w Sterkowcu, pełniący rolę centrum przesiadkowego także dla mieszkańców Woli Dębińskiej, Jadownik, Wokowic, Łęk, Szczepanowa czy Przyborowa będzie miał 90 metrów kwadratowych. Składać się będzie z części dworcowej z klimatyzowaną poczekalnią i toaletami oraz z niewielkiego lokalu komercyjnego. Pod wiatą łączącą obie części umiejscowione zostaną stojaki rowerowe i stacja naprawy jednośladów.

Budynek na przystanku w Biadolinach, wykorzystywany też przez mieszkańców Dębna, Łoponia i Bielczy, będzie miał 40 metrów kwadratowych i pozbawiony będzie części komercyjnej. Nie zabraknie tu jednak wiaty ze stojakami rowerowymi i stacji napraw.

Nowe dworce będą wyposażone w elektroniczne tablice odjazdów oraz system informacji głosowej i systemy optymalizacji zużycia energii. A dworzec w Sterkowcu także w pompę ciepła, panele fotowoltaiczne i system pozwalający na wykorzystanie wód opadowych do spłukiwania toalet.

Dla poprawy bezpieczeństwa zainstalowane zostaną systemy monitoringu i sygnalizacji włamania.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Słowo za słowo (NS) - Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN