Na Wypoczynkowej doczekali się remontu drogi

21.07.2021

Mieszkańcy ul. Wypoczynkowej na Górze św. Marcina doczekali się remontu drogi dojazdowej.

Zerwana nawierzchnia mocno utrudniała im dotarcie do domów.

Jeszcze kilka dni temu interweniowali do radia RDN w tej sprawie i prosili o pomoc, bo jak mówili, ich apele do Zarządu Dróg i Komunikacji były ignorowane.

– Mieszkam zaraz obok, urwana jest część asfaltu, brakuje kawałka jezdni. Zagraża to bezpieczeństwu, proszę coś z tym zrobić. – Boje się, że mogę coś urwać w samochodzie. – Na pewno to przeszkadza i na pewno sąsiedzi zgłaszali tę dziurę w drodze. Boje się tędy jeździć, szczególnie gdy jest ciemno.

Ostatecznie Zarząd Dróg i Komunikacji odpowiedział na apele mieszkańców.

Jak mówi Krzysztof Kluza, kierownik Działu Utrzymania i Eksploatacji Pasa Drogowego – w tym miejscu położona została grubsza masa asfaltu ze względu na ukształtowanie terenu.

– Ponieważ asfalt, który tam jest położony jest bardzo cienki, czyli jego grubość wynosi około 4 do 5 cm, podbudowa jest słaba, to jest ulica na wzniesieniach, wody opadowe powodują ubytki. Musieliśmy sfrezować poprzednią nawierzchnię, wzmocnić podbudowę. Odpowiednie kruszywo zostało zagęszczone. Te popękania i ubytki zostały masą nową zalane masą trochę grubszą – około 8 cm.

Prace na ul. Wypoczynkowej trwały dwa dni.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Krzysztof Kluza
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN