Nadal mało chętnych do płacenia za parking kartą i telefonem

20.07.2018

Miała być rewolucja w płaceniu za sądeckie parkingi, ale okazało się, że sądeccy kierowcy wolą tradycyjne metody płatności. Zamiast kartą czy telefonem dalej wybierają bilon, który wrzucają do parkomatów. Tymczasem spółka Sądecka infrastruktura miejska zainwestowała w nowe rozwiązanie ponad 150 tysięcy złotych.

– Czasem wydaje się nam, że społeczeństwo czegoś bardzo potrzebuje i tak było tym razem. Okazało się, że jedynie 3,5 procent obrotów w strefie płatnego parkowania to płatności kartą – tłumaczy Marek Oleniacz, prezes spółki Sądecka Infrastruktura Miejska. – W innych miastach Polski jest podobnie. Wysłaliśmy zapytanie do samorządów w których wprowadzono podobne rozwiązanie. Okazało się, że w najlepszym przypadku udział kart płatniczych w ogólnych płatnościach za parkingi wynosi 7 procent całego obrotu – dodaje.

Gorzej jest z płatnościami telefonem. Przy kwocie obrotu ponad 100 tysięcy złotych, jedynie 200 złotych korzysta z takiego środka płatności.

W Nowy Sączu znajdują się 44 parkomaty, wszystkie wyposażone są w możliwość płacenia gotówką, kartą i telefonem. Na wprowadzenie nowych metod płatności spółka miejska wzięła kredyt, który będzie spłacać przez najbliższe lata.

Posłuchaj:
Wydawca, fot. sppnowysacz.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN