Nadleśnictwa podpisały porozumienie o współpracy z prywatnymi właścicielami lasów

20.01.2022

Sądeckie nadleśnictwa podpisały coroczne porozumienie w sprawie nadzoru nad lasami. Chodzi przede wszystkim o współpracę z prywatnymi właścicielami lasów z regionu.

W Powiecie Nowosądeckim jest 25 tysięcy hektarów lasów, należących do osób prywatnych. Dla właścicieli to nie tylko profity, ale też obowiązki, których muszą przestrzegać, a to wymaga fachowej wiedzy. Chodzi między innymi o wyręby, nasadzenia, czy zabiegi pielęgnacyjne, a to kontrolować muszą leśnicy, ale też służyć stosowną pomocą.

Oprócz standardowych działań, związanych z utrzymaniem lasu, nadleśnictwa współpracują też z jednostkami samorządu terytorialnego, jak chociażby właśnie z powiatem, przy remontach dróg, które prowadzą przez lasy lub na szlaki turystyczne.

W ramach tego nadzoru w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu podpisane zostały stosowne porozumienia, pomiędzy szefami poszczególnych nadleśnictw. Z Piwnicznej-Zdroju podpisał je nadleśniczy Stanisław Michalik, ze Starego Sącza Rafał Tokarz, z Nawojowej Wojciech Kurzeja, oraz Józef Legutko z Nadleśnictwa Gorlice.

Posłuchaj:
O szczegółach Łukasz Raczkowski.
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN