Nadzwyczajna sesja Rady Miasta krótka, ale emocjonalna

02.02.2021

Na dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Nowego Sącza, radni przegłosowali dwa projekty uchwał, upoważniające prezydenta Ludomira Handzla do zaciągania zobowiązań przekraczających rok budżetowy 2021, aby w ten sposób mógł  zrealizować plany zawarte w wieloletniej prognozie finansowej.

Projekty uchwał dotyczyły wykonania podziałów geodezyjnych w nieruchomościach należących do miasta oraz okresowych przeglądów technicznych szkół.

Nie obyło się bez kontrowersji, bo radni z klubów Koalicji Obywatelskiej i Koalicji Nowosądeckiej zarzucali przewodniczącej Rady Miasta Iwonie Mularczyk oraz radnym z klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz, że obrady są całkowicie niepotrzebne, gdyż większość radnych sama przegłosowała potrzebę nadawania prezydentowi uprawnień, które i tak leżą w jego kompetencji.

Łamie pani regulamin Rady Miasta i powinna mi pani podziękować za to, że to pani uświadamiam – mówił Maciej Prostko z Koalicji Nowosądeckiej

Prowadząca obrady Iwona Mularczyk uspokajała radnych wielokrotnie prosząc ich, aby prowadzili dyskusję w temacie, co pozwoli przeprowadzić sesję merytorycznie i w stosownym czasie ją zakończyć.

Bo ja widzę, że państwo zapisujecie się tylko po to do dyskusji, żeby przeciągać dzisiejsze obrady, żeby udowadniać, że przyjęta przez Radę Miasta uchwała, która patrzy na ręce, na wydatki, które są z pieniędzy mieszkańców Nowego Sącza, żeby w tym momencie za wszelką cenę ją podważać.

Pomimo ostrej dyskusji radni przegłosowali obie uchwały zdecydowaną większością, bo 21 głosami.

Posłuchaj:
Iwona Mularczyk
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN