Wiesław Krajewski: – To najlepsze w historii relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi [WIDEO]

17.06.2019

Sceptycy uważają, że wizyta polskiej pary prezydenckiej w Ameryce to kurtuazja ze strony Prezydenta Donalda Trumpa, który spotyka się ze wszystkimi krajami dawnego bloku wschodniego.

Poseł PiS, Wiesław Krajewski, który był gościem programu Słowo za słowo, przekonuje, że osobiste spotkanie głów państw i rozmowy o finansowaniu amerykańskiego wojska w Polsce, poprawiają nam bezpieczeństwo.

Polacy powinni mieć zapewnione bezpieczeństwo. Jestem bardzo dumny z relacji Polski z USA i z Prezydenta Andrzeja Dudy, który odbył tak ważną wizytę. Każde działania, które mają sprzyjać poprawie bezpieczeństwa,są ważne. Docenia to nawet opozycja.

W najbliższych latach Polska wyda 30 mld zł. na amerykańskie uzbrojenie. Poseł Krajewski jest przekonany, że to dobry kierunek.

Sam Prezydent Andrzej Duda, który w Stanach Zjednoczonych odpowiadał na pytania dziennikarzy, powiedział w ten sposób: – Żadne pieniądze nie zostały jeszcze zapłacone. Nie ma jeszcze cen, nie ma warunków. Bardzo proszę wszystkich krzykaczy o spokój.

To jego reakcja na krytykę zapowiedzianego przez niego porozumienia w sprawie zakupu samolotów F-35.

Posłuchaj:
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN