Najstarsza szkoła ogrodnicza w Polsce mieści się w Tarnowie. Właśnie świętuje jubileusz 140 lat istnienia

23.05.2022

Lista 10 tys. absolwentów szkoły na płycie CD, okolicznościowa publikacja, kapsuła czasu i wielka gala, a potem Piknik Jubileuszowy. 27 maja Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie będzie hucznie świętować 140 lat istnienia.

Dyrektor Szkoły Robert Kozioł, podkreślał na antenie RDN, że szkoła, choć bardzo wiekowa, to jednak dynamicznie się rozwija, przystosowując ofertę edukacyjną do wymogów rynku pracy.

– Staramy się dostosowywać do wymogów rynku. Śledzimy, jakie perspektywy pracy byłyby na terenie subregionu tarnowskiego. Będziemy próbowali otworzyć nowe kierunki, bo widzimy tutaj zapotrzebowanie na uprawę winorośli, jak również coraz więcej na naszym terenie jest stadnin koni i w tym kierunku też będziemy próbowali otworzyć technikum hodowli koni. No i cały czas kontynuować architekturę krajobrazu, tylko z rozszerzeniem: uprawa winorośli.

Świętowanie jubileuszu 140-lecia szkoły rozpocznie się 27 maja o godz. 11 Mszą św., odprawioną w kościele pw. Matki Boże Szkaplerznej przy ul. Gumniskiej 24. Po niej, w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej będzie mieć miejsce uroczysta Gala Jubileuszowa.

Po gali uczestnicy przejdą do budynku szkoły, gdzie o godz. 15:30 zostanie zamknięta kapsuła czasu. Będzie ona umieszczona w miejscu nietypowym, bo… pod ozdobnym żyrandolem. Następnie od godz. 16 uczestnicy jubileuszu będą bawić się na pikniku na terenie Parku Sanguszków. Wtedy też, zostaną ok. godz. 17 wręczone uczniom certyfikaty EUROPASS, zdobyte przez nich podczas zagranicznych praktyk.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN