Największa bocheńska inwestycja ma być gotowa za 10 tygodni

18.02.2021

Jeśli tylko pozwoli pogoda to za 10 tygodni uda się wreszcie zakończyć rewitalizację bocheńskiego rynku. Inwestycja ‘Rynek OD-NOWA”, trwająca od jesieni 2018 roku, powinna być gotowa do końca kwietnia.

Wcześniej w północno-wschodniej części najbardziej reprezentacyjnego placu miasta stanie jeszcze jeden obiekt.

– Fontanna multimedialna, której niecka jest badana przez archeologów. W tej chwili prace zostały przerwane Jeśli tylko pozwolą na to te zewnętrzne uwarunkowania prace zostaną wznowione – zapowiada burmistrz Stefan Kolawiński.

Przypomnijmy, że pierwotnie prace w centrum Bochni miały się zakończyć w połowie roku 2020, później termin ten zmieniono na koniec roku.

Przyczyny opóźnień to: zablokowanie prac przez konserwatora zabytków w powodu braków w dokumentacji, rozszerzenia badań archeologicznych oraz przedłużenie robót przy zabezpieczeniu starych wyrobisk kopalni soli.

Remont ma doprowadzić do zmniejszenia ruchu samochodowego w centrum i zwiększyć turystyczną atrakcyjność miasta, które przed pandemią odwiedzało rocznie 200 tysięcy turystów.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, ile ostatecznie będzie kosztował. Pierwotnie rewitalizację centrum wyceniono na prawie 21 mln zł. Samorząd pozyskał na nią dofinansowanie ze środków unijnych w kwocie ponad 14,5 mln zł. W tegorocznym budżecie Bochni na realizację projektu ‘Rynek OD-NOWA”, bez przebudowy drogi nr 965, zaplanowano blisko 4 miliony złotych.

Posłuchaj:
Stefan Kolawiński
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN