Napadł na taksówkarza, odpowie za usiłowanie zabójstwa

01.06.2021

20-letni mężczyzna zaatakował taksówkarza nożem. Na szczęście nie doszło do tragedii, ale napastnik może zostać za kratkami już do końca swojego życia. Usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa.

Młody mężczyzna zaatakował na terenie gminy Grybów, podczas nocnego kursu taksówką. 62-letni kierowca został zaatakowany podczas rozliczenia za kurs. Napastnik próbował wiele razy ugodzić go nożem. – Dzięki stanowczej reakcji taksówkarza, nie doszło do zranienia nożem, a napastnik uciekł – wyjaśnia Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Po zgłoszeniu sprawy na policję, sporządzony został rysopis sprawcy, który przekazano wszystkim funkcjonariuszom na służbie. Do akcji wkroczył też pies tropiący. – Po niespełna godzinie sprawca został wytypowany i zatrzymany w okolicy swojego miejsca zamieszania – dodaje rzecznik.

20-latek został przewieziony do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał prokuratorski zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu za to nawet dożywocie. Na razie wiemy, że został aresztowany na 3 miesiące.

Posłuchaj:
Krzysztof Niedzielan, Fot. Zdjęcie ilustracyjne KMP w Nowym Sączu
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN