Narodowe czytanie po tarnowsku, czyli szansa, by pokochać książki

06.09.2019

Że książki uczą tolerancji, krytycznego spojrzenia na świat oraz kształtują etykę, wie najlepiej każdy bibliotekarz. Dlatego narodowe czytanie ma zwrócić uwagę na to, jak w erze tabloidów i forów społecznościowych ważne jest sięganie po wartościowe lektury.

Tym razem Akcja Narodowego Czytania po tarnowsku będzie w atmosferze mistrza z Drohobycza – Brunona Schulza i jego “Sanatorium pod Klepsydrą”.

Do udziału zaprasza Katarzyna Sikora z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Jak mówi, akcje pokazują, że więcej osób sięga po książki.

– Wiele osób sięga też do literatury, którą prezentujemy podczas akcji. Mieliśmy takie sytuacje, kiedy po “Lalkę” Prusa – po edycji narodowego czytania – bardzo wiele osób zgłosiło się do biblioteki i wypożyczało ją. Także coś w tym jest. Podczas tej akcji aktorzy – Monika Wenta i Tomasz Wiśniewski – przeniosą nas w ten świat literatury Schulza. Otrzymaliśmy pieczęć z Kancelarii Prezydenta RP i będziemy czekać na wszystkich, którzy przyniosą egzemplarze książek i będziemy wbijać pieczęcie.

Narodowe Czytanie w Tarnowie już w sobotę, 7 sierpnia, o godz. 14.00 na zielonej scenie dachu tarnowskiego Teatru.

Wszystko przy muzyce w wykonaniu wirtuozerskiego duetu akordeonistów: Wiesława Ochwata i Macieja Zimki.

Posłuchaj:
Katarzyna Sikora
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN