Nauczanie hybrydowe w tarnowskich szkołach?

17.08.2020

Dyrektorzy szkół w Tarnowie zgodnie czekają na rozwój sytuacji. Nie podjęli jeszcze ostatecznych decyzji, jednak skłaniają się do nauczania hybrydowego.

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Jadwiga Skolmowska mówi, że uczniom nie będzie trudno przejść w tryb zdalny, ponieważ dobrze sobie radzili w poprzednich miesiącach.

– Wszyscy zaczynamy w trybie stacjonarnym. Będzie to zależało od zachorowań, czy źródeł zakażeń. Wydaje się, że całkowite zamknięcie to ostateczność. Wariant pośredni to nauczanie hybrydowe. Częściowo stacjonarne i częściowo zdalne. Będziemy starać się równolegle wprowadzać takie rozwiązania uczniom w nauczaniu stacjonarnym.

Wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Beata Klimkiewicz – Świder informuje, że szkoła ma zarys planów, jednak nie mogą podjąć ostatecznej decyzji ze względu na ciągły rozwój sytuacji.

– Czekamy po prostu na to, co przygotuje ministerstwo już w postaci konkretnych rozporządzeń. Nasze działania są od tego uzależnione. Jeśli rozwój sytuacji epidemicznej będzie tak wyglądać no to oczywiście, zgodnie z tymi pierwszymi wytycznymi ministra, też bierzemy pod uwagę nauczanie hybrydowe. Mamy świadomość, że dzieci będą wracały z wakacji z różnych miejsc i nie wiemy co nas czeka.

Zarówno uczniowie jak i dyrekcja czekają na dalsze wytyczne. Powinny pojawić się w ciągu kilku dni.

Posłuchaj:
Jadwiga Skolmowska
Beata Klimkiewicz - Świder
Wydawca, Iza Kołakowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN