Nauka zdalna w szkole w Rychwałdzie potrwa co najmniej do końca tygodnia

03.09.2020

6 września zapadnie decyzja, czy od poniedziałku wrócą lekcje stacjonarne w Publicznej Szkole Podstawowej w Rychwałdzie.

Jak wiecie z wiadomości RDN, 1 września testy potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV- 2 u jednej z nauczycielek.

Tylko ok. połowa dzieci przyszło na rozpoczęcie roku szkolnego, bo dyrekcja poinformowała wcześniej rodziców, że jedna z nauczycielek ma objawy Covid – 19.

Większość nauczycieli, którzy mieli kontakt z chorą podczas rady pedagogicznej w ostatnim tygodniu wakacji, jest w kwarantannie domowej do 5 września – informuje dyrektor szkoły Marta Kuczek.

– Podczas rady pedagogicznej nauczycielka nie miała żadnych objawów, pojawiły się one dopiero w sobotę wieczór. W niedzielę pojawił się drugi objaw i nauczycielka skontaktowała się już ze szpitalem i sanepidem. 1 września miała test i od drugiego nauka odbywa się zdalnie. W kwarantannie przebywa większość nauczycieli – 12 plus 13. chory. Dlatego nie byliśmy w stanie zorganizować nawet zajęć świetlicowych, ponieważ zostało nam dwóch czy trzech nauczycieli, którzy przyjeżdżają do nas na kilka godzin tygodniowo.

Jak dodaje dyrektorka szkoły w Rychwałdzie, nauczyciele czekają na testy, jednak nie wiadomo, czy będą przeprowadzone po zmianie przepisów.

– Jeszcze nie wiemy, czy będziemy musieli testy wykonać na własna rękę, czy zleci je nam sanepid, ponieważ przepisy się zmieniły i nie mają już obowiązku zorganizować nam testów. Walczymy jednak o to, żeby je zlecili dla nauczycieli w kwarantannie, ponieważ chcemy dać rodzicom pewność, ze jeżeli wrócimy w poniedziałek do szkoły, to dzieci będą bezpieczne.

Zamknięte jest również przedszkole w Rychwałdzie, ponieważ nauczyciel również przebywał na radzie pedagogicznej, na której była chora nauczycielka.

Posłuchaj:
Marta Kuczek
Jadwiga Koziol, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN