“Newsical 1/2, a nie mówiłem” – czyli co dziś gryzie młodzież?

09.11.2019

Młodzież z regionu tarnowskiego udowodniła, że chcieć, to móc. 27 osób ze szkół w Tarnowie i powiecie tarnowskim zaangażowało się nakręcenie krótkometrażowego filmu pt. „Newsical 1/2, a nie mówiłem”.

Pokazali w nim, jak trudno odnaleźć się czasem w szkolnej rzeczywistości, gdzie tworzą się grupy, często rywalizujących ze sobą uczniów. Młodzi nie kryli dumy, że udało im się uchwycenie tego na filmie, w którym byli też aktorami.

– To dla nas duża przygoda i ciekawe doświadczenie. Chcieliśmy pokazać, że szkoła czasem jest jak dżungla, szczególnie, gdy niektórzy myślą tylko o sobie, obgadują innych. Przesłaniem filmu jest głównie to, żebyśmy się nie poddawali i dążyli do realizacji marzeń.

Projekt koordynowała Magdalena Trusz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie. Jak przekonuje, młodzi ludzie w ten sposób chcieli zwrócić uwagę na to, z jakimi problemami borykają się na co dzień.

– My dorośli tak naprawdę zupełnie inaczej możemy widzieć problemy dzieci, oni pokazali, jak to widzą, jak to czują i myślę, że należy temu zaufać. Nam czasami ich problemy wydają się błahe, dziwne, wydumane, a dla nich jest to ważne.

Film powstawał półtora miesiąca. Premiera odbyła się w kinie Marzenie w Tarnowie.

Będzie go można obejrzeć od grudnia w internecie.

Posłuchaj:
Młodzież
Magdalena Trusz
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN