“Nie kupuj, adoptuj, pomagaj” – akcja schroniska w Wielogłowach

12.10.2021

Jeśli nie jesteś pewien czy pies w domu to dla ciebie dobry wybór, możesz w inny sposób pomagać czworonogom. Do odpowiedzialnego wspierania porzuconych psów zachęca akcja “Nie kupuj, adoptuj, pomagaj” schroniska w Wielogłowach.

Ze względu na zbliżającą się zimę trzeba ocieplić kojce zwierząt m.in. starymi kocami czy dywanem, który planujecie wyrzucić z domu – mówi wolontariuszka Małgorzata Surowiak.

Pomagać można na różne sposoby przede wszystkim przez zbiórkę niezbędnych akcesoriów tj. smycze, obroże, szelki, miseczki, przysmaki i zabawki, czy karmę dobrej jakości – wymienia.

Można je przynosić do schroniska dla zwierząt w Wielogłowach. Akcja promująca wolontariat i adopcję zwierząt potrwa do 25 października.

Jak mówi Małgorzata Surowiak, zanim kupicie psa, warto zastanowić się, czy lepiej nie będzie zabrać czworonoga ze schroniska i dać mu w ten sposób nowy dom. – Żeby bezdomniaków było mniej, adoptujmy psy odpowiedzialnie – podkreśla.

Świadoma adopcja jest taka, gdy człowiek, decydując się na adopcję pieska ze schroniska, przemyśli, jak będzie wyglądało jego karmienie, wyprowadzanie, ale też z kim zostanie, gdy wyjedziemy na urlop. Nie polecam adoptowania piesków dla dzieci. Pies czy kot to nie zabawka! – mówi Surowiak.

Pamiętajmy, że dzieci mogą szybko znudzić się prezentami. Warto więc wcześniej nauczyć je wykonywania obowiązków z nimi związanych albo zabrać dziecko do schroniska gdzie może “na próbę” zająć się jednym z podopiecznych.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS) - Grzegorz Sus
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN