Nie milkną echa w sprawie działalności firmy Empol

13.01.2021

Nie milkną echa sprawy związanej z wydaniem decyzji środowiskowej przez prezydenta Mielca dla firmy Empol. Chce ona na terenie mieleckiej strefy ekonomicznej urządzić miejsce gromadzenia i przeładunku odpadów i śmieci uznawanych za niebezpieczne.

Decyzja ta została wydana m.in. na podstawie oceny przedsięwzięcia przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie czy Wody Polskie. Kolejnym krokiem będzie wymagane zezwolenie na zbieranie odpadów wydane m.in. przez Marszałka Województwa Podkarpackie.

Nie wpłynęły do urzędu żadne dokumenty od firmy Empol, jak i mieleckiego ratusza – informuje Tomasz Leyko, rzecznik urzędu. – Uwzględniając, że na etapie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach prezydent nie występował o opinię województwa należy domniemać, że na rodzaj działalności taki obowiązek nie zachodził. Natomiast przed przekazaniem obiektu do eksploatacji inwestor będzie musiał uzyskać od odpowiedniego organu ochrony środowiska na działalność w zakresie gospodarowania odpadami.

Jak już wiadomo firma Empol poczeka jeszcze na decyzję w sprawie swojej działalności, bo prezydent Mielca po spotkaniu z przedsiębiorcami działającym w mieleckiej strefie ekonomicznej zapewnił o ponownym przeprowadzeniu szczegółowej oceny oddziaływania na środowisko firmy z Tylmanowej.

Posłuchaj:
Tomasz Leyko
Anna Zboch, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN