Nie mogli przygotować normalnego czuwania w kościele, nagrali więc pieśń!

10.04.2020

,,Jezusie, synu Dawida, ulituj się nade mną” rozbrzmiało tym razem nie w kościele, ale w Internecie. Zespół młodzieżowy działający przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu-Zawadzie zmontował nagranie, na którym wszyscy jego członkowie wspólnie mogli zaśpiewać. Najpierw każdy nagrał swoją ścieżki, które później zostały zmontowane w jeden wspólny dźwięk. To jak każdy śpiewał w zaciszu swojego domu można też zobaczyć.

Jesteśmy parafialnym zespołem, dlatego naszym zadaniem jest cotygodniowe upiększanie niedzielnej liturgii, szczególnie w święta. W tym roku sytuacja jest wyjątkowa i poczuliśmy, że musimy zrobić coś wyjątkowego, aby mimo wszystko móc zaśpiewać nie tylko dla parafian, ale dla każdego, który być może właśnie tego potrzebuje – mówi Marcin Sarna, organista i kierownik zespołu.

Już od 9 lat przygotowujemy oprawę muzyczną świąt. I właśnie w tym roku już zaczęliśmy przygotowywać materiał. Próby trwały już przeszło 9 godzin, ale niestety nie udało się w tym roku wyjść z nowym materiałem, bo epidemia nam przerwała te przygotowania – wyjaśnia.

Nikogo nie trzeba było nawiać. Jak twierdzi Agnieszka Hasior, opiekująca się zespołem razem z Marcinem, już po kilku dniach gotowe było nagranie od każdego członka zespołu i można było zmontować muzykę i film.

Utwór został napisany 22 marca, ale oczywiście wiadomo, ze względów na obecną sytuację nie mieliśmy możliwości żeby się spotkać i nagrać go wspólnie. Dlatego mieliśmy taki pomysł żeby za pomocą własnego domowego sprzętu nagrać poszczególne głosy. Ten pomysł spotkał się oczywiście z ogromnym entuzjazmem całego zespołu.

Członkowie zespołu dodają, że utwór może być wołaniem nas wszystkich, nędznych, chorych na duszy, ale też na ciele. Szczególnie teraz w czasach koronawirusa

 

 

 

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN