Nie odbędzie się Forum Gospodarcze w Krynicy-Zdroju. Jest alternatywa

15.07.2021

Jednak nie będzie Forum Gospodarczego w Krynicy-Zdroju. Na początku września odbędzie się za to CYBERSEC – konferencja o bezpieczeństwie w sieci.

Nie zmienia się to, że 14 małopolskich uczelni partneruje wydarzeniu.

Dlaczego Forum Gospodarcze zostało odwołane? – Powodów jest kilka. Czasy mieliśmy bardzo mało. Organizator nie był do końca ukształtowany, żeby nie powiedzieć pewny. Na pewnym etapie wycofał się i oparliśmy to wszystko na współpracy z Instytutem Kościuszki w Krakowie. To najlepszy instytut w Polsce, jeśli chodzi o tematykę cyberbezpieczeństwwa – wyjaśnia Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

Konferencja CYBERSEC odbędzie się w tym samym terminie, co planowane wcześniej Forum Gospodarcze, czyli miedzy 1 i 3 września.

To też jest 3-dniowa impreza, potężne panele informacyjne na najwyższym poziomie, dotyczące cyberbezpieczeństwa międzynarodowego, polskiego i samorządów terytorialnych. Zapowiada się to bardzo ciekawie, tym bardziej, że dyrektorzy uczelni też się do tego odnieśli z entuzjazmem. Wiem, że mogą dać dużo wartości dodanej do tegorocznego wydarzenia – mówi Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju.

Jak dodaje, zmiana tematyki międzynarodowego spotkania nie oznacza, że w przyszłych latach nie wróci tematyka gospodarcza, lub obecna konferencja nie zostanie rozszerzona o inne panele dyskusyjne.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego jest głównym partnerem Cybersec. Wydarzeniu partneruje także 14 małopolskich uczelni, gmina Krynica-Zdrój oraz Instytut Kościuszki.

Zmianie nie ulega natomiast organizacja Europejskiego Festiwalu Biegowego, który odbędzie się tuż po konferencji, w dniach 3 – 5 września.

Posłuchaj:
Witold Kozłowski
Piotr Ryba
Krzysztof Niedzielan, Łukasz Raczkowski, fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN