Nie wszystkie siłownie w Tarnowie zostaną ponownie otwarte

05.05.2021

Branża fitness i siłownie czekają na ponowne otwarcie, które ma nastąpić 29 maja. Jednak nie wszystkie lokale w Tarnowie będą w stanie to zrobić. Zamyka się między innymi jedna z pierwszych i najbardziej znanych siłowni w Tarnowie, “Hard Body” przy ulicy Bandrowskiego.

Lockdown, a także ponowne zamknięcie lokalu w kwietniu podczas kontroli policji sprawiło, że siłownia nie przetrwała.

Właściciel innej tarnowskiej siłowni Jacek Brzeziński wylicza, że wszystkie opłaty miesięczne to koszt od 10 do nawet 30 tysięcy złotych. I jak dodaje, przy takich kosztach nie wszystkie siłownie mogły sobie pozwolić na utrzymanie zatrudnienia.

Są jednak takie, które już działają, a także planują powiększyć swoją ofertę.

W klubie Jacka Brzezińskiego od 19 kwietnia prowadzone są zajęcia dla dzieci. Siłownia przygotowuje się na otwarcie po lockdownie.

– Przygotowujemy się do otwarcia jak najbardziej, idziemy w tym kierunku, żeby działać tak jak wcześniej. W klubie mieliśmy czas przeprowadzki, więc trochę się on powiększył i oferta też się zwiększy jeśli chodzi o oferowane zajęcia.

Według decyzji rządowych, w siłowniach i klubach fitness od 29 maja będą obowiązywały limity osób – jedna osoba na piętnaście metrów kwadratowych.

Posłuchaj:
Jacek Brzeziński
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN