Nie wykluczone, że w Krynicy, poza wrześniowym Forum Gospodarczym, odbywać się będą też inne imprezy ogólnopolskie [WIDEO]

08.03.2021

Forum Gospodarcze będzie kontynuacją Forum Ekonomicznego – mówił w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Piotr Ryba. Burmistrz Krynicy zaznacza, że impreza odbywać będzie się w podobnym czasie i miejscu. Kontynuacją będzie też zaplanowany przez samorząd i marszałka Europejski Festiwal Biegowy.

Chociaż nazwy wydarzeń nie różnią się znacznie od poprzednich imprez Instytutu Studiów Wschodnich włodarz samorządu zaznacza, że będą to oddzielne wydarzenie.

Burmistrz nie wyklucza też, że pojawią się tu inne, nowe wydarzenia.

– Wyjście Instytutu Studiów Wschodnich z Krynicy spowodowały taką lawinę ofert, to są nie tylko kongres i te biegi, ale mamy tak dużo innych ofert kulturalnych, społecznych i sportowych. To wszystko się toczy i będziemy na bieżąco ogłaszać co to będzie. Potencjał Krynicy jest znany na szczeblu polskim i nawet europejskim. Grzechem byłoby nie wykorzystać tej luki, która powstała i na to miejsce nie organizować imprez, które na pewno będą cieszyć się powodzeniem i odniosą sukces. 

Organizatorami Forum Gospodarczego w sądeckim uzdrowisku mają być: Województwo Małopolskie, Krynica Zdroju, Uzdrowisko Krynica Żegiestów i Uniwersytet Ekonomiczny. Przedstawiciele tych instytucji w zeszłym tygodniu podpisali list intencyjny w tej sprawie.

Instytut Studiów Wschodnich będzie organizować Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Festiwal Biegowy odbędzie się za to w Piwnicznej, Rytrze, Nowym i Starym Sączu.

Posłuchaj:
Piotr Ryba
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN