Niebezpieczna ul. Lwowska – interwencja radia RDN [ZDJĘCIA]

26.06.2020

– Na odcinku między rondem, a mostem kolejowym inwestor sfrezował nawierzchnię i pozostawił w takim stanie. Wydarzyło się tu już parę kolizji, czy pospolitych “wywrotek” rowerzystów, którzy na tym odcinku nie są w stanie bezpiecznie jechać – zgłaszają nam zaniepokojeni mieszkańcy ul. Lwowskiej.

O sprawę zapytaliśmy Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Jak zapewnia Artur Michałek, dyrektor ZDiK-u, przeglądy nawierzchni w tym miejscu robione są stosunkowo często, a obecnie na zlecenie urzędu nadzór w tym miejscu prowadzi Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Tarnowie.

– Niezależnie od tego, czy prace mamy zaplanowane, czy nie, tam w ramach bieżącego utrzymania te prace będą trwały i akurat ten odcinek, na którym te prace zostały zainicjowane przez Strabag, a nie są realizowane bo odstąpiliśmy od umowy, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych na nasze zlecenie objęło nadzorem. Jeżeli są ubytki nawierzchni, to na bieżąco to mają naprawiać. Jeżeli coś nowego się pojawiło, jakiś ubytek w nawierzchni, to zaraz to zlecę, żeby skontrolowali i naprawili.

Jak udało się nam dowiedzieć, po interwencji reportera RDN na wspomnianym miejscu pojawił się jeden z urzędników, który zapewnił mieszkańców o szybkiej interwencji w tej sprawie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Włodzimierz Bernacki
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Małek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN