Niebezpieczny piątek na drogach i nie tylko

27.05.2022

Samochód osobowy wypadł z drogi, a kierująca została zabrana do szpitala. Stało się to w piątek (27.05) po 14.00 w Krynicy-Zdroju na ul. Sądeckiej – tj. na drodze wojewódzkiej.

Na miejsce przyjechała straż, policja oraz karetka pogotowia ratunkowego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Opel Astra wypadł z drogi i uderzył w przepust. W chwili przybycia na miejsce zastępu straży pojazd znajdował się na prawym boku, w pojeździe przebywała kierująca tj. kobieta w wieku 58 lat. Spod maski samochodu wydobywała się niewielka ilość dymu. Osoby postronne udzielały wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej oraz stabilizowały głowę. Wstępna koncepcja wydobycia osoby poszkodowanej obejmowała wykonanie dostępu poprzez odcięcie dachu i wyciągnięcie osoby poszkodowanej w tył na deskę ortopedyczną – relacjonuje Paweł Motyka, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Przygotowano narzędzia hydrauliczne, podano prąd piany i proszek gaśniczy w miejsce wydostawania się dymu. Pomimo podawania środków gaśniczych intensywność dymienia nie zmniejszała się, a dym zaczął dodatkowo wydobywać się w kabinie z otworów wentylacyjnych. W związku z tym zmieniono wcześniej podjętą koncepcje na wykonanie szybkiej ewakuacji. Osoba poszkodowana została wydobyta metodą wielu rąk przez drzwi od strony kierowcy. Poszkodowaną kobietę przełożono na nosze typu deska – dodał.

Kierująca została zabrana do szpitala, a strażacy dogasili pożar.

W piątek po południu była też interwencja na ul. Limanowskiej w Chełmcu. Tam przewrócił się rowerzysta i został zabrany do szpitala.

Policja, straż pożarna i pogotowie interweniowały też przy ul. Sobieskiego w Nowym Sączu. W piątek po 14.00 służby dostały zgłoszenie, że nie ma kontaktu z lokatorem jednego z mieszkań. Skończyło się na strachu, bo podczas interwencji sam otworzył drzwi.

Mężczyzna poinformował, że wcześniej spał i nie słyszał, by ktoś dobijał się do drzwi – wyjaśniła Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN