Niebezpieczny skręt z Kochanowskiego w Chyszowską. Ma się to wkrótce zmienić

27.09.2019

Kierowcy zgłaszają do naszej redakcji, że jadąc od strony Zakładów Mechanicznych i torów, napotykają na ślepy zakręt i bardzo przydałoby się lustro. Jak pisze jeden z kierowców, po prawej jest ogrodzenie porośnięte krzakami, które ogranicza widoczność i żeby skręcić w Chyszowską, trzeba jechać na ślepo, bo nigdy nie wiadomo, czy z przeciwka nie nadjedzie jakiś rajdowiec.

Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji, do którego zwróciliśmy się z interwencją kierowców, przyznaje, że widoczność przy tym skręcie jest znacznie ograniczona.

To się zmieni – mówi. Jednak – jak wyjaśnia – lustro nie jest w stanie pomóc kierowcom w tym miejscu.

– Zweryfikowaliśmy widoczność przy skrzyżowaniu Kochanowskiego i Chyszowskiej. Zastosowanie lustra w tym miejscu paradoksalnie może pogorszyć warunki bezpieczeństwa na tym łuku drogi. Kierowca, który widzi lustro, spodziewa się, że ta widoczność jest absolutna, natomiast sposób, w jaki to lustro mogłoby być usytuowane ogranicza pełną obserwację skrzyżowania. Planujemy tam docelowo przejęcie gruntów zlokalizowanych po południowej stronie Kochanowskiego przy tym skrzyżowaniu oraz wykonać chodnik Umożliwi nam to usunięcie tych barier, które przysłaniają widoczność.

Zanim miasto przejmie teren ograniczający widoczność kierowcom przy Kochanowskiego z Chyszowską, ma się zwrócić w najbliższym czasie do właściciela, by przyciął drzewa i krzewy.

rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN