Niebezpieczny weekend na drogach w regionie

16.01.2022

Trzeciego weekendu stycznia służby z pewnością nie zaliczą do spokojnego. Od piątkowego popołudnia do niedzieli co najmniej kilkunastokrotnie musieli wyjeżdżać do różnych drogowych zdarzeń.

Piątek (14.01)

W piątkowe popołudnie dużo pracy miały służby z powiatu brzeskiego. Najpierw w Gnojniku doszło do dachowania samochodu osobowego, a kilka godzin później w miejscowości Rudy Rysie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup elektryczny. W wyniku tego wypadku jedna osoba została ranna.

Niebezpiecznie było także w Bochni. Na ul. Brzeskiej pieszy został potrącony przez samochód. Z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Do groźnego zdarzenia doszło również w Łękawce (pow. tarnowski), gdzie na drodze wojewódzkiej nr 977 doszło samochód uderzył w drzewo. W czasie akcji służb występowały spore utrudnienia w ruchu.

Sobota (15.01)

Od rana, w związku ze śliską nawierzchnią, służby musiały być w pełnej gotowości. W Pawęzowie zderzyły się czołowo dwa samochody, w wyniku czego jeden z nich dachował (na zdjęciu). O ile zdarzenie wyglądało naprawdę groźnie, tak na szczęście nikt nie został ranny. Z ustaleń policji wynika, że do zderzenia doszło poprzez niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych.

Najwięcej wyjazdów służby miały jednak wieczorem. Około godziny 20 na drodze wojewódzkiej nr 977 w Siedliskach doszło do zderzenia dwóch samochodów. Szczęśliwie żadna z osób uczestnicząca w zdarzeniu nie odniosła obrażeń.

Niespełna dwie godziny później w Dąbrówce Tuchowskiej, na niebezpiecznym zakręcie tuż przy granicy z Siedliskami, samochód osoby wt wypadł z drogi do przydrożnego rowu, między drogą a torami kolejowymi. Tutaj też na szczęście obyło się bez rannych, choć samo zdarzenie wyglądało bardzo niebezpiecznie.

To nie był niestety koniec groźnych zdarzeń. Późnym wieczorem w Jasieniu (gm. Brzesko) na ul. Kasprowicza kierowca wpadł do rowu. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala.

Niedziela (16.01)

Niedzielny poranek znów przyniósł niebezpieczne zdarzenie drogowe. Około godz. 8 w Tarnowie na ul. Niedomickiej (Pola Klikowskie) na drodze wojewódzkiej nr 973 kierowca samochodu osobowego wypadł z drogi uderzył w drzewo. Kierujący na szczęście sam wydostał się z pojazdu i nie został ranny.

Na szczęście w ciągu dnia więcej wypadków nie było.

Policjanci apelują, by kierowcy jeździli bezpiecznie, dostosowując prędkość do warunków drogowych.

 

Jesteś świadkiem wypadku lub utrudnień na drodze w regionie? Daj nam znać na adres: info@rdn.pl

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN