Niebezpieczny weekend na drogach w regionie. Apel policji do kierowców

05.07.2021

To był pracowity weekend dla tarnowskiej drogówki. Na drogach w regionie doszło kilku poważnych zdarzeń, w których podróżujący odnieśli obrażenia.

W związku z rozpoczęciem wakacji i zwiększeniem ruchu na drogach, policja wystosowała apel do kierowców – mówi asp. sztab. Paweł Klimek z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

– Apelujemy przede wszystkim o spokój i rozwagę. Kierowcy przed jazdą powinni dzień wcześniej wypocząć, dobrze się wyspać. Jeżeli planujemy podróż na noc, to jeżeli dochodzi do sytuacji zmęczenia organizmu powinniśmy skorzystać z Miejsc Obsługi Podróżnych na autostradzie. Zatrzymajmy się, odpocznijmy, wypijmy kawę, rozprostujmy kości. Nie starajmy się na siłę przemieszczać, bo to się może skończyć dramatycznie nie tylko dla nas, ale także dla innych użytkowników dróg – apeluje Klimek.

Jak już informowaliśmy w sobotę na autostradzie A4 koło Tarnowa doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn samochód osobowy marki Volkswagen uderzył w tył busa marki Mercedes.

– Skutkiem tego zderzenia było to, że bus przewrócił się na bok i sunął kilkadziesiąt metrów po asfalcie i zablokował jezdnię w kierunku Krakowa. Z kolei samochód osobowy uderzył w pasy oddzielające jezdnie w dwóch kierunkach i tarasował lewą stronę autostrady – mówi Paweł Klimek.

W związku z wypadkiem autostrada A4 przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. – Cztery osoby pojechały do tarnowskich szpitali, natomiast 11-letnie dziecko zostało przetransportowane helikopterem LPR do szpitala w Krakowie-Prokocimiu. Te obrażenia są ciężkie – dodaje Klimek.

Policja w tej sprawie prowadzi postępowanie. Wkrótce mają zostać podjęte decyzje co do postawienia sprawcy zarzutów.

To nie jedyne zdarzenie drogowe na A4 w ten weekend. W niedzielę także doszło kolejnej kolizji.

– Na wysokości węzła Tarnów – Centrum jadący w kierunku Rzeszowa najprawdopodobniej usypia i uderza w bariery energochłonne. Samochód pozostaje na lewym pasie natomiast elementy, które się rozsypały na pasie w kierunku Krakowa powodują, że trzy kolejne samochody rozbijają się o nie, co spowodowało zablokowanie autostrady w kierunku Krakowa – relacjonuje Klimek.

Niespokojnie również było w Gromniku, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów.

– 76-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, skręcając w lewo, zajeżdża drogę prawidłowo jadącemu samochodowi w kierunku Zakliczyna i w niego uderza. Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do tarnowskiego szpitala – mówi Klimek.

Policjanci radzą, że aby bezpiecznie dojechać do celu musimy przestrzegać przepisów, a także być wypoczęci. Wówczas z dużym prawdopodobieństwem nie spotka nas żadna niemiła przygoda na trasie.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Jakub Sajdak, fot. Tarnowska Policja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN