Niepełnosprawni pogodzili sądeckich radnych

12.02.2020

Transport dla osób z niepełnosprawnościami w Nowym Sączu będzie dostępny przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Zmiany w uchwale nie tylko dały o wiele szerszy dostęp do transportu osobom niepełnosprawnym, ale też pogodziły na chwilę na co dzień skłóconych radnych. To dzięki zmianom wprowadzonym przez radnych klubu Koalicji Obywatelskiej, pod którą podpisali się wszyscy radni obecni na sali obrad.

– Koniec z licytowaniem się, koniec ze zbijaniem politycznego kapitału na tej sprawie, przyjmiemy rozwiązanie, które raz na zawsze zamyka wszelkie dyskusje na ten temat. Czekamy teraz na przyjęcie i zatwierdzenie tej uchwały przez nadzór prawny Pana wojewody – wyjaśnia wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka.

Początkowo udało przyjąć się uchwałę, w której bus miał jeździć od 7.00 do 18.00, później wprowadzono zmiany dotyczące transportu również w święta i weekendy. Kolejną zmianę dotyczącą przesunięcia z godziny 7.00 na 6.00 chciał wprowadzić wiceprzewodniczący Artur Czernecki. Jednak ze względu na zgłoszony na ostatniej sesji projekt uchwały dający osobom z niepełnosprawnościami nieograniczony do niego dostęp ze zmian się wycofał.

Zmiany zostały przyjęte jednogłośnie.

Posłuchaj:
Magdalena Majka
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN