Niepodległościowo w Mielcu i Dębicy

10.11.2020

Dębica uczci niepodległą inaczej niż do tej pory. A powód, to oczywiście pandemia.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10:30 Msza święta w intencji Ojczyzny, w kościele św. Jadwigi. W związku z tym, ze w świątyni może wziąć udział ograniczona liczba wiernych, będzie zorganizowana transmisja internetowa. Po eucharystii o godz. 11.40 na Placu Gryfitów nastąpi składanie wiązanek przy figurze Najświętszej Marii Panny na Placu Gryfitów a następnie przy Pomniku Niepodległości na Rynku. O godz. 12.00 nastąpi odśpiewanie Hymnu Państwowego.

Mielec

Tegoroczne uroczystości niepodległościowe w Mielcu będą ograniczone ze względu na pandemie. To, co pozostaje niezmienne to Msza Święta w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie o godzinie 9.30 w Bazylice Mniejszej św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu.

Ze względu na ograniczenia, do wnętrza świątyni mogą wejść trzydzieści trzy osoby – mówi Marietta Mateja-Nowak z mieleckiego magistratu. – Tuż po mszy nastąpi złożenie kwiatów przed Pomnikiem Wolności. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, tym razem bez pochodu i uroczystości towarzyszących, do których wszyscy mielczanie byli przyzwyczajeni. Podczas śpiewania Hymnu Polski możemy jednak liczyć na wsparcie przedstawicieli Mieleckiej Orkiestry Dętej.

W ramach akcji “Niepodległa do Hymnu”, także w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Dętej, Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi z okien Samorządowego Centrum Kultury punktualnie o godzinie 12.00. Natomiast o godzinie 18.00 odbędzie się Koncert Niepodległościowy Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej, który będzie można obejrzeć online na Facebooku SCK.

Posłuchaj:
Marietta Mateja-Nowak
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Kądziołka
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN