Niepodległościowy autobus na ulicach

10.05.2018

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości biało-czerwony autobus wyjechał na ulice Tarnowa. Ma przypominać o tym, że to właśnie miastu spod Góry Świętego Marcina przypisywany jest tytuł pierwszego niepodległego.

Mieszkańcy za pomocą najprostszych nośników dowiadują się o rzeczach ważnych. Tak samo jest z naszym autobusem – mówi Maria Zawada-Bilik z Wydziału Komunikacji Społecznej tarnowskiego magistratu. – Zależy nam na tym, żeby to była taka perełka wśród autobusów. Otrzymujemy dużo sygnałów, że autobus jest bardzo dobrze widoczny, że jest taki inny, nie tylko przez to, jaka tam treść się znajduje, ale także przez formę, bo zależało nam na tym, żeby graficznie wyróżniał się na tle innych pojazdów miejskich – dodaje.

Tarnowianie, z którymi rozmawiał reporter RDN, chwalą pomysł. Twierdzą również, że taka forma promocji może tylko poprawić świadomość mieszkańców na temat tak ważnego wydarzenia w historii miasta oraz całego kraju. – Dobrze, że jest, może młodzi się więcej dowiedzą. – Bądźmy dumni z tego, z naszej flagi. – Fajna rzecz, fajny pomysł – mówią mieszkańcy.

Miasto planuje także wyposażyć autobus w okolicznościowe materiały edukacyjne.

Posłuchaj:
Maria Zawada-Bilik
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN