Nieprawidłowości w komendzie powiatowej PSP w Bochni

05.03.2021

Kontrolę w siedzibie bocheńskiej jednostki przeprowadziła komenda wojewódzka PSP w Krakowie.

Sprawa dotyczy wykorzystania podnośnika przeznaczonego do działań ratowniczych oraz dokumentowania zdarzeń.

Jak poinformował RDN rzecznik małopolskiej straży pożarnej mł. bryg. Sebastian Woźniak kontrola wykazała, że w kilkunastu przypadkach spośród badanych, podnośnik był dysponowany w sposób niezasadny.

– Z tych ustaleń kontrolnych wynika, że nie było to użycie prywatne, również też nie mieliśmy żadnych takich sygnałów ani informacji, aby za tego typu czyny pobierane były przez komendanta powiatowego jakiekolwiek wynagrodzenia czy też pieniądze.

Komenda wojewódzka PSP w związku z tymi nieprawidłowościami wydała odpowiednie zalecenia, do których przestrzegania został zobowiązany komendant powiatowy w Bochni.

– Komendant powiatowy również poinformował nas o wdrożeniu tych zaleceń pokontrolnych. Dodatkowo małopolski komendant wojewódzki PSP wezwał komendanta powiatowego na rozmowę dyscyplinującą podczas której zwrócił mu uwagę na konieczność zasadnego dysponowania tego podnośnika – dodaje rzecznik wojewódzkiej komendy.

Podnośnik ratowniczy był wykorzystywany do działań na terenie różnego rodzaju szkół.

Kontrola, która została przeprowadzona w ubiegłym roku, wykazała również przypadki niewłaściwego dokumentowania zdarzeń w bocheńskiej jednostce straży.

Posłuchaj:
Sebastian Woźniak
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marek Karaś
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN