Znów niespokojnie w mieleckim szpitalu

14.11.2017

Znów iskrzy na linii Zbigniew Tymuła starosta powiatu mieleckiego – związki zawodowe mieleckiego szpitala i po raz kolejny idzie o pieniądze.

Starosta twierdzi, że na ostatnim spotkaniu pracowników szpitala z dyrekcją dopominano się o następną podwyżkę płac. – Słyszę głosy o kolejne podwyżki – podkreśla starosta mielecki Zbigniew Tymuła. -Na to nie możemy sobie pozwolić, bo dopiero daliśmy na podwyżki ponad 4 mln złotych. Jest to bardzo dużo, nigdy takich podwyżek nie było, a widzę, że da się raz to wychodzą kolejne tematy – dodaje.

– My rozmawialiśmy o zmianę funkcjonującego od 9 lat regulaminie płac a nie podwyżkach – odpowiada Iwona Burdzy rzeczniczka prasowa związków. – Nasuwa się pytanie, co ten pan starosta znów wymyślił. Jesteśmy zaskoczone jego wypowiedzią. Byłyśmy na spotkaniu, aby rozmawiać o regulaminie płac, na które czekamy dziewięć lat. Według porozumienia z czerwca ma być on wypracowany do końca roku.

Jak dodają związki kolejnym poruszanym tematem spotkania z dyrekcją, był przygotowany plan naprawczy szpitala, który nie był konsultowany z pracownikami.

Posłuchaj:
Zbigniew Tymuła
Iwona Burdzy
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN