Nietypowa współpraca z PWSZ

18.01.2018

Nietypowa współpraca jednej z tarnowskich podstawówek z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Mowa o Szkole Podstawowej Nr 3, która postanowiła uczyć akademickiego programowania. Co ciekawe, odbywa się to już w klasach od jeden do trzy.

Dzieci z klas od 1 do 3 uczą się na takich małych robocikach – programują ścieżki, po których wędrują, czyli stwarzają im możliwość poruszania się tam, gdzie dany uczeń chce aby ten robot dotarł – mówi dyrektor Leszek Marek.

Klasy siódme i ósme uczą się natomiast w PWSZ fizyki, chemii i informatyki. – Chcemy przekonać, że przedmiotów ścisłych nie trzeba się bać, bo są w życiu niezbędne. Chcemy otworzyć możliwość zdobywania wiedzy i pokazać, że przedmioty ścisłe są przyjemne a nie trudne – dodaje dyrektor, Leszek Marek.

W Szkole Podstawowej Nr 3 w Tarnowie dziś otwarte spotkanie rodziców zainteresowanych posłaniem dziecka do placówki, z dyrektorem. Poza tym w ciągu tygodnia Jasełka dla przedszkolaków w wykonaniu uczniów, szybkie lekcje przyswajania wiedzy, a od nowego roku szkolnego – dodatkowe, obowiązkowe lekcje języków obcych.

Posłuchaj:
Leszek Marek
Leszek Marek
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN