Nieudana próba zmian w Sądeckich Wodociągach

12.02.2019

Rada nadzorcza spółki Sądeckie Wodociągi nie zmieniła swojego składu. Władze Nowego Sącza chciały powołać nowych członków rady, ale pozostali udziałowcy to zablokowali.

Nowy Sącz ma teraz mniejszościowe udziały w spółce, dokładnie 47,95 % – przypomina Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza.

Poprzednie władze miasta i władze spółki zdecydowały się sprzedać udziały w spółce Państwowemu Funduszowi Rozwoju za 30 milionów złotych. Przez to Nowy Sącz stracił większościowe udziały w Sądeckich Wodociągach – dodaje.

Prezydenci Nowego Sącza zamierzają rozmawiać z pozostałymi udziałowcami, czyli gminami Stary Sącz, Nawojowa i Kamionka Wielka na temat dalszego funkcjonowania Sądeckich Wodociągów. Artur Bochenek przypomniał w rozmowie z naszym reporterem, że Nowy Sącz co roku dopłaca 11 milionów zł do spółki i cena wody jest wyższa, niż średnia krajowa.

Uważamy też, że w spółce Sądeckie Wodociągi jest zatrudnionych zbyt dużo osób. Ponadto mamy wątpliwość, czy wieloletnie inwestycje w wodociągach były przeprowadzone sprawnie. Może dało się to zrobić szybciej – zakończył Artur Bochenek.

Posłuchaj:
Artur Bochenek
Wydawca, fot. swns.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN