Noc Naukowców w radiu RDN Małoplska. Tłumy gości [ZDJĘCIA]

24.09.2021

Dzieci, młodzież i starsi przyszli zobaczyć jak od środka wygląda radio i na czym polega praca dziennikarza. Odwiedzający mieli okazję poprowadzić program na żywo i pozdrowić swoich bliskich.

Dużą atrakcją dla gości było zwiedzanie studia RDN Małopolska, skąd płyną Wiadomości RDN i są prowadzone audycje.

Dzieci przyjrzały się pracy spikera radiowego oraz obejrzały najważniejsze pomieszczenia znajdujące się w rozgłośni, między innymi redakcję informacji, gdzie tworzą się materiały radiowe czy studio nagrań.

– To było bardzo ciekawe doświadczenie – mówili goście.

– Ja w pracy rzeczywiście bardzo często państwa słucham. No przede wszystkim ze względu na wiadomości z regionu, czy jakiś koncert, czy wystawa – Ciekawie jest zobaczyć jak wygląda to od wewnątrz, co później słyszymy w radiu – Najbardziej mi się podoba to, jak jest transmisja i ludzie mogą mówić – Ludzie nie widzą czasami różnych rzeczy, to radio tak pomaga, że mówi te rzeczy.

Słuchacze podkreślali również ważną rolę, jaką diecezjalna rozgłośnia pełni.

– Jedną z misji radia jest przekazywanie wartościowych treści – mówi dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ks. dr hab. Jan Bartoszek.

– Radio ma wiele do zaoferowania i młody człowiek powinien w tym względzie zobaczyć pewne możliwości, które mogą go rozwinąć.

Program na żywo z udziałem słuchaczy, który poprowadzili Ewa Biedroń i Paweł Mleczko można było śledzić na żywo na naszym profilu facebookowym.

Posłuchaj:
Słuchacze
ks. Jan Bartoszek
Bartek Ziaja, fot. Jakub Sajdak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN