Nowa jakość krynickiego szpitala

28.09.2017

Nie ma mowy o żadnych poślizgach. Nowe skrzydło szpitala w Krynicy-Zdroju będzie gotowe w tym roku – zapewnia starosta nowosądecki Marek Pławiak. Budowa weszła już w końcową fazę, a prace idą zgodnie z planem.

Na pewno będzie to zakończone w tym roku. Bardzo cieszymy się z tego powodu, choć to niezwykle duży wysyłek finansowy dla powiatu. Ale czego nie robi się dla zdrowia mieszkańców? Jesteśmy odpowiedzialni i spełnimy wszystkie standardy ministerstwa zdrowia – podkreślił starosta.

Rozbudowa szpitala pochłonie ponad 13,5 miliona złotych. Kolejne 7 mln trzeba będzie wydać na wyposażenie. Około 15,5 milionów złotych pochodzi z budżetu powiatu. 3 mln dał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, natomiast 2 mln to wkład własny szpitala.

Starosta Pławiak starał się też o dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia w kwocie 1,5 mln zł, ale nie ma jeszcze decyzji. – Trochę się tym faktem denerwuję, bo czekamy na to już 2 miesiące i tak nie powinno być. Inne regiony otrzymują pieniądze szybciej. Mimo to jestem pełen wiary w rząd, bo sam należę do tej partii – zaznaczył Marek Pławiak.

Posłuchaj:
Marek Pławiak
Wydawca, fot. Powiat nowosądecki
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN