Nowa nadzieja na obwodnicę Żabna. Ruszyły rozmowy

12.10.2021

W tarnowskim starostwie odbyło się, przełożone z czerwca, spotkanie z mieszkańcami Żabna w sprawie przebiegu drogi, która ma odciążyć miasto od dużego natężenia ruchu.

Na spotkaniu obecni byli: poseł Anna Pieczarka, wicemarszałek Józef Gawron, przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz władze Żabna i powiatu.

Mieszkańcy czekają na obwodnicę kilkadziesiąt lat. I choć temat ciągle powraca, plany do tej pory nie zostały zrealizowane.

– Spotkanie w starostwie ma zapoczątkować konkretne rozmowy w tej sprawie – powiedziała na antenie RDN poseł PiS Anna Pieczarka. I dodała, że nie jest jeszcze za późno na uwagi dotyczące przebiegu trasy.

– Wszystkie osoby, które były, są za budową tej obwodnicy. Natomiast na tym etapie, który mamy, i to wyjaśniała bardzo dobrze pani dyrektor (ZDW), wiele zmian, o których w czasie tego spotkania mieszkańcy Żabna powiedzieli, może być jeszcze naniesionych do tej koncepcji, która powstaje, czyli właściwy czas na spotkanie, zapoczątkowało to rozmowy. Robimy wszystko, aby ta obwodnica jak najszybciej powstała.

Na pytanie kiedy obwodnica powstanie, poseł Anna Pieczarka powiedziała, że jest za wcześnie, aby wskazać konkretny termin.

O obwodnicy, która wyprowadziłaby ruch przetaczający się przez centrum miasta, mieszkańcy marzą od dawna.

Przez centrum Żabna przejeżdżają samochody jadące z południa Polski w kierunku Kielc i Warszawy, a po otwarciu mostu w Borusowej ruch jest jeszcze większy.

Posłuchaj:
Anna Pieczarka
Aneta Mleczko, fot. Facebook Anny Pieczarki
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS) - Grzegorz Sus
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN