Czy nowe kosze na śmieci muszą stać niemal na środku chodnika? – interwencja RDN

12.12.2017

Dlaczego nowe kosze na śmieci w Tarnowie ustawiono na środku chodników – zastanawiają się mieszkańcy i interweniują w RDN Małopolska. Ich zdaniem utrudnia to przemieszczanie.

– Stoi blisko środka chodnika, nie wiem jak np. matka z wózkiem by przejechała. Nawet jak więcej ludzi idzie to też przeszkadza na samym środku postawiony. – Ale za blisko ulicy jakby był to znowu samochody mogą się uszkodzić. Powinni to jakoś inaczej ustawić, bo to jest niebezpieczne przede wszystkim. – Nie powinno tak stać. – Dla bezpieczeństwa powinien stać w innym miejscu – mówią mieszkańcy.

Krzysztof Kluza z Zarządu Dróg i Komunikacji zapewnia, że źle postawione kosze w miarę możliwości zostaną przesunięte. – Jeżeli kosze, które są rozmieszczone na chodnikach przeszkadzają pieszym przy przechodzeniu, jest potrzeba ustawienia go w takim miejscu, gdzie szerokość chodnika jest odpowiednia i gdzie nie będzie to przeszkodą – komentuje zastępca dyrektora ZDiKu.

Urzędnicy dodają, że w Tarnowie nie ma możliwości postawienia mniejszych koszy na śmieci, bo taki wzór obowiązuje w mieście. Ich zdaniem zwykłe metalowe kosze nie byłyby takie trwałe.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Krzysztof Kluza
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN