Nowe mieszkania dla młodych. W Tarnowie powstanie osiedle “Słoneczny Stok” [ZDJĘCIA]

16.07.2021

Przy ulicy Jarej powstanie sześć domów wielorodzinnych, w których będzie ponad 100 mieszkań.

Będzie to najprawdopodobniej najcieplejsze osiedle w Polsce, stąd taka nazwa. Myślimy, że za niedługo uda się rozpocząć jego realizację – mówi Wojciech Daniel z zarządu Tarnowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

– Tam przewidujemy około 107 mieszkań. Będą one przewidziane na wynajem. Na razie jesteśmy na etapie jesteśmy w trakcie projektowania tego osiedla. Posiadamy koncepcję architektoniczną. Planujemy w tym roku uzyskać pozwolenie na budowę i sporządzić montaż finansowy.

Jak mówi, “Słoneczny Stok” ma być osiedlem, gdzie będzie dużo zieleni. Mieszkania mają być też bardziej przestronne. Te największe będą mieć do siedemdziesięciu metrów kwadratowych. Miasto na realizację tej inwestycji chce złożyć wniosek o udzielenie kredytu do Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jeśli plany miasta się sprawdzą, “Słoneczny Stok” ma być gotowy już za dwa lata.

Natomiast już w przyszłym roku do użytku ma być oddany blok przy ulicy Sportowej. – Łącznie będzie tam 50 mieszkań – mówi Wojciech Daniel.

– Ten budynek jest już w trakcie budowy, jesteśmy obecnie na etapie stanu zerowego. Planowane zakończenie tej inwestycji przewidujemy na październik 2022 roku. Częściowo będą to mieszkania z windami, mieszkania jedno i dwupokojowe od 32 do 53 metrów kwadratowych.

Jak podkreślają władze miasta, lokale powstają w ramach programu “Mieszkanie na Start”, który umożliwia dopłaty do czynszu.

Chcemy tym samym przyciągnąć ludzi młodych do Tarnowa – mówi wiceprezydent Tarnowa Dorota Krakowska.

– Głównie będzie to skierowane do osób z zewnątrz, żeby zachęcać młode rodziny, rodziny z dziećmi, młode małżeństwa, osoby do 35 roku życia. Również osoby młode, które zmienią miejsce pracy, zamieszkają w Tarnowie, albo ewentualnie będą podejmować naukę i będą chciały się osiedlić u nas w mieście.

W sumie w najbliższych latach miasto Tarnów wraz z Tarnowskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego chce oddać do użytku 157 mieszkań.

Nabór do mieszkań w bloku przy ulicy Sportowej ma ruszyć już 19 lipca.

Posłuchaj:
Wojciech Daniel
Dorota Krakowska
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN