Nowe skrzydło szpitala w Krynicy-Zdroju czeka już na pacjentów [ZDJĘCIA]

23.01.2018

Po 15 miesiącach prac budowlanych nowe skrzydło krynickiego szpitala jest gotowe na przyjęcie pacjentów. Budowa zakończyła się już w październiku ubiegłego roku. Od tego czasu krynicki szpital czekał na odpowiednie wyposażenie nowych oddziałów. Dzięki rozbudowie szpital zyskał nowoczesny blok operacyjny, centralną sterylizatornie oraz oddział intensywnej opieki medycznej.

Najważniejszą inwestycją jest mieszczący się w nowym budynku oddział pediatrii. Dzięki temu najmłodsi pacjenci będą mogli liczyć na obsługę na najwyższym poziomie, a rodzice będą mogli przez cały czas przebywać przy dziecku.

Rozbudowa bloku pediatrycznego o tę właśnie możliwość, to jest standard światowy – tłumaczy Piotr Ćwik, wojewoda małopolski. Bardzo się cieszę, że od dziś rodzice zyskają taką możliwość właśnie w szpitalu w Krynicy – dodaje.

Zdaniem Jacka Oksza-Grabowskiego, zastępcy ordynatora oddziału, obecność rodzica bardzo dobrze wpływa na leczenie dziecka.

Rodzic może wyciągnąć sobie łóżko obok dziecka, dzięki czemu zapewnimy obojgu odpowiedni komfort. Chodzi o to, aby nie zaburzać relacji rodzica z dzieckiem, która jest w domu. Dziecko w takich warunkach czuje się praktycznie jak w przedszkolu i jest pod opieką rodzica – dodaje lekarz.

Na oddziale znajdzie się miejsce dla 18 pacjentów. Dotychczasowy oddział pediatrii nie spełniał wymogów ministerstwa zdrowia. Był za mały, a lekarze nie mieli odpowiednich warunków do pracy.

Budowa nowego skrzydła szpitala kosztowała ponad 13 milionów złotych. Najwięcej – bo prawie 12 mln złotych przeznaczyło na ten cel starostwo powiatowe w Nowym Sączu. 7 milionów zaś pochłonęło wyposażenie oddziałów, do którego ponad 600 tysięcy złotych dołożyły sąsiednie gminy.

 

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN