Od nowego roku szkolnego Strzelcy będą uczyć się w nowym budynku [WIDEO]

18.02.2019

Zespół Szkół nr 2 imienia Sybiraków przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Sądeccy Strzelcy będą mieć do dyspozycji ponad 20 sal lekcyjnych w budynku przy ulicy Królowej Jadwigi.

Jak przekonywał w porannej rozmowie z Alicją Stolarczyk, Sławomir Szczerkowski, komendant główny Związku Strzeleckiego Strzelec, największą popularnością cieszą się klasy mundurowe. – Mamy klasy: desantowo-szturmową, straż graniczną i ratownictwo mundurowe. Jeżeli okaże się, że będzie większe zainteresowanie to jeśli organ prowadzący wyrazi zgodę to uruchomimy więcej klas. Jesteśmy jedną nogą w 3 edycji programu Edukacja Wojskowa, w którym Ministerstwo Obrony Narodowej certyfikuje klasy mundurowe i my się do nich zaliczamy. Spełniamy wymagania ministerstwa, a absolwentom pozwala to na skróconą służbę przygotowawczą do wojska. Normalnie trwa to 4 miesiące, a nasi uczniowie mogą przygotowywać się jedynie miesiąc – dodał dyrektor Zespołu Szkół nr 2.

Nasz gość podkreślał też, że uczniowie klas mundurowych są szkoleni również  przez żołnierzy szóstej Brygady Powietrzno-Desantowej z Krakowa. Przy Zespole Szkól Nr 2 działa również, technikum i szkoła branżowa.

Posłuchaj:
Sławomir Szczerkowski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN