W nowej kadencji nie będzie rewolucji kadrowej w magistracie

16.11.2018

Wybrany na kolejną kadencję szefa samorządu Stefan Kolawiński nie zamierza zmieniać struktury urzędu.

– Ewentualne korekty wprowadzone zostaną dopiero po pierwszych posiedzeniach Rady Miasta – mówi reporterowi RDN Małopolska burmistrz Stefan Kolawiński. – Jeszcze Rada Miasta się nie ukonstytuowała, nie wiem jak to będzie wyglądało w przyszłości. Ja też nie zdecydowałem w jakim kierunku pójdą ewentualne zmiany. Podkreślam ewentualne, bo do tej pory nie postanowiłem o zmianach – przyznaje burmistrz Bochni.

W nowej kadencji szef bochenśkiego samorządu chce zwiększyć przepływ informacji pomiędzy urzędnikami a mieszkańcami. – Chcemy mówić więcej o naszych inwestycjach i tempie prac – deklaruje Stefan Kolawiński. – Chcemy poinformować mieszkańców, jak się dane sprawy toczą, dlaczego wszystkie formalności się przeciągają. Wtedy unikniemy zarzutów jako organ, że coś się dzieje opieszale czy wolno. Bo mieszkańcy wydaje się nie do końca mają świadomość tego, że pewne rzeczy po prostu muszą dłużej trwać – tłumaczy.

Stefan Kolawiński jest burmistrzem Bochni od 2010 roku. W ostatnich wyborach został wybrany na trzecią kadencję, wygrywając z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofem Kokoszką.

Posłuchaj:
Stefan Kolawiński
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN