Nowoczesny kompleks sportowy w Jodłówce Tuchowskiej oddany do użytku [ZDJĘCIA]

25.07.2019

Obiekt powstał obok szkoły podstawowej oraz Domów Wczasów Dziecięcych. Boiska będą wykorzystywane przez uczniów, wczasowiczów oraz mieszkańców.

Można na nim uprawiać różne dyscypliny sportowe – mówi Katarzyna Osika, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jodłówce Tuchowskiej.

– Boiska wielofunkcyjne, to pierwsze służy do piłki nożnej, tenisa ziemnego oraz piłki koszykowej. Drugi obiekt jest wyłącznie do piłki siatkowej. Oba boiska będą służyły dzieciom ze szkoły podstawowej oraz młodzieży, która przybywa do Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej. Bardzo się cieszymy, że nasza miejscowość została doceniona i te pieniądze zostały skierowane na ten cel.

Zarząd powiatu tarnowskiego od kilku lat starał się o budowę kompleksu sportowego w tym miejscu.

Chcemy wyciągnąć młodzież na świeże powietrze – mówi starosta tarnowski Roman Łucarz.

– To jest przykład kolejnej bardzo dobrej inwestycji w sport. To co najważniejsze, abyśmy się więcej ruszali i biegali, a nie siedzieli przed komputerem. Kolejna inwestycja, bo oprócz otwartych stref aktywności, robimy takie piękne inwestycje jak boiska wielofunkcyjne. Jest to już siódma inwestycja w powiecie tarnowskim. Chcemy aby wszystkie nasze obiekty, przy naszych szkołach miały taki wygląd. I służyły naszym mieszkańcom oraz młodzieży.

Budowa i wyposażenie dwóch boisk kosztowało blisko 700 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel wyłożyło tarnowskie starostwo powiatowe oraz samorząd gminy Tuchów.

Inwestycja otrzymała również wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Posłuchaj:
Katarzyna Osika
Roman Łucarz
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN