Nowoczesny sprzęt medyczny za niemal 4 mln zł trafił do mieleckiego szpitala

25.05.2022

Specjalistyczny Szpital im. Edmunda Biernackiego w Mielcu otrzymał dotację w kwocie 3,7 mln zł na urządzenia, dzięki którym pacjenci będą mogli korzystać z jeszcze lepszej diagnostyki.

Jak mówi dyrektor mieleckiego szpitala Jarosław Kolendo, sprzęt zostanie wykorzystany na oddziale chirurgii naczyniowej, centralnej sterylizatorni, pracowni tomografii komputerowej, a także w stacji dializ.

– Z dotacji covidowej został sfinansowany zakup lampy do tomografu komputerowego, zestawu sprzętów do centralnej sterylizacji, ramienia C dla chirurgii naczyniowej. Z kolei dofinansowanie ze spółek Skarbu Państwa pozwoliło na zakup zestawu endoskopowego wysokiej rozdzielczości dla pracowni endoskopii i czterech aparatów do dializoterapii. W sumie łączna wartość pozyskanych sprzętów wynosi 3,7 mln zł. Są to bardzo ważne i potrzebne sprzęty, dlatego istotny był ich szybki zakup. Dodatkowo z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych szpital otrzymał nowoczesny tomograf 64-rzędowy.

Jednym z najbardziej oczekiwanych urządzeń był sprzęt do centralnej sterylizacji za prawie 1,4 mln zł. Bez niego nie mogłaby się odbyć żadna operacja, ponieważ tam wszystkie narzędzia podlegają dezynfekcji. Ten w mieleckim szpitalu miał już ponad 23 lata, dlatego dyrekcji i lekarzom tym bardziej zależało na jego wymianie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN