Noworoczne spotkanie Klubu Dobrze Nastawionych w Tarnowie

16.01.2022

Była wspólna modlitwa, symboliczne dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, a także niekończące się rozmowy. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Klub Dobrze Nastawionych z Tarnowa w pełnej obsadzie spotkał się na noworocznym spotkaniu opłatkowym w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

Wszyscy klubowicze cieszyli się, że po tak długiej przerwie znów mogli się spotkać i porozmawiać.

– Bardzo za tym tęskniłam, bo w tamtym roku nie było. Cieszę się, że jestem w takim gronie ludzi pozytywnie nastawionych. – Nie ukrywam, że na takim spotkaniu jestem pierwszy raz, ale mam nadzieję, że to nie ostatni raz. – Czekamy na to cały rok, bo jest nas dużo, czyli słuchaczy i wielbicieli Radia RDN. W ubiegłym roku nie mogliśmy się spotkać, więc teraz wyjątkowo jest dobrze. Przyjaźnimy się, dzwonimy do siebie, wymieniamy się doświadczeniami. – Bardzo lubię takie spotkania. To są ludzie, z którymi znam się od lat. Przede wszystkim jesteśmy także dla Radia RDN, które jest naszym ulubionym radiem, którego słuchamy niemal bez przerwy.

Dyrektor Radia RDN ks. dr hab. Jan Bartoszek podkreśla, że nasza rozgłośnia łączy ludzi z regionu.

– Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, poza działalnością nadawczą, stara się również budować bezpośrednie relacje ze słuchaczami i temu właśnie służy Klub Dobrze Nastawionych. Staramy się, przy zachowaniu norm sanitarnych, takie spotkania organizować po to, by relacje nie zostały zaniechane, zaburzone tym bardziej, że ciągle słyszymy od naszych słuchaczy i klubowiczów słowa, które wyrażają pragnienie tych spotkań. Stąd z radością podejmujemy się ich organizacji i jak patrzę po twarzach zgromadzonych, są bardzo szczęśliwi, że mogli się spotkać.

Opiekunka Klubu Dobrze Nastawionych Justyna Dziedzic mówi, że po dwóch latach przerwy, wszyscy klubowicze nie mogli się doczekać wspólnego spotkania w pełnej obsadzie.

– Dawno się nie widzieliśmy no i ta radość jest tym większa, że możemy się w końcu spotkać. Niewiele rzeczy jest nas w stanie tak ucieszyć, jak drugi człowiek i spotkania, które nas ubogacają, tym bardziej, że spotykamy się w takiej scenerii, wokół żłóbka Chrystusa. Nasze radio bardzo jednoczy ludzi i pokolenia, bo mamy tutaj kilkuletnie dzieci, a także osoby, które młodość mają już za sobą. Stanowimy międzypokoleniową rodzinę, szanujemy się, wspieramy i chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Duchowy opiekun Klubu ks. Marcin Gryzło dodaje, że nowy rok to dobra okazja, by się spotkać i złożyć sobie życzenia.

– Chcemy ten rok dobrze rozpocząć w naszej wspólnocie. To zawsze dobry czas, żeby na początku roku złożyć sobie życzenia i rozpoznać nowe twarze, bo do naszej grupy dołączyło kilkanaście nowych osób, z czego się bardzo cieszę, a także snuć plany na przyszłość. Wiadomo, że one mocno są uzależnione i weryfikowane przez pandemię, ale cieszę się, że początek 2022 roku jest w tej wspólnocie i mam nadzieję, że będzie trwała przez cały rok i będziemy się spotykać na wyjazdach czy spotkaniach formacyjnych.

Spotkanie uświetnił piękny śpiew kolęd dzieci i młodzieży ze scholi Getsemani z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudce pod opieką Ewy Więcek-Drożdż.

Klub Dobrze Nastawionych działa w Tarnowie od 2014 roku i skupia słuchaczy i sympatyków radia RDN Małopolska.

Jakub Sajdak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN