Nowy cennik TOSiR-u od września

29.06.2020

Początkowo nowy cennik miał wejść w lipcu, jednak po oburzeniu środowiska sportowego i apelu radnych, prezydent Roman Ciepiela podjął decyzję o przesunięciu tej decyzji do września.

W niektórych przypadkach podwyżki sięgają nawet 200-300 procent.

Podwyżka najbardziej odbiłaby się na tarnowskich klubach – mówi przewodniczący komisji sportu Piotr Górnikiewicz.

– 7 lipca zaprosiliśmy w ramach prac komisji sportu wszystkie kluby, które wynajmują obiekty sportowe z TOSiR-u i będziemy dyskutować na temat tych podwyżek. Niektóre pozycje nas niepokoją, bo są to podwyżki kilkuset procentowe. Trzeba pamiętać, że te podwyżki miały też miejsce w listopadzie 2019 roku, więc całkiem niedawno. Mamy wrażenie, że to obciążenie klubów jest dzisiaj niewspółmierne do oferty, którą TOSiR proponuje.

Proponowana podwyżka jest za wysoka, a wprowadzanie jej przed wakacjami określiłbym jako niefortunne, natomiast może to być konieczne, żeby utrzymać miejsca pracy – mówi Przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Kwaśny.

– Przez okres pandemii większość TOSiR-u większość obiektów została zamkniętych, a tym samym sama placówka została pozbawiona przychodu. Co za tym idzie wszyscy pracownicy byli równolegle zatrudnieni i otrzymywali pensje. I tutaj mamy wybór bardzo trudny, albo próbować ratować finanse TOSiR-u, albo drugim wyjściem są zwolnienia.

Radny Kwaśny liczy na to, że podwyżka będzie niższa, niż ta proponowana na ostatniej sesji.

Na sesji zastępca dyrektora Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusz Marszałek tłumaczył się, że podwyżka jest spowodowana rosnącym kosztami utrzymana obiektów w tym wzrostem cen energii.

Posłuchaj:
Piotr Górnikiewicz
Jakub Kwaśny
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN