Nowy klub w Radzie Miasta

02.03.2018

Nasze Miasto Tarnów – nowym klubem w tarnowskiej Radzie Miasta. Jego członkami są Grażyna Barwacz jako przewodnicząca, Jakub Kwaśny i Piotr Górnikiewicz.

Działają w ramach stowarzyszenia, które zrzesza około 50 osób.

To między innymi działacze takich inicjatyw jak Anioł Struś, Projekt Amfiteatr czy Powietrze Tarnów, ale też radni osiedlowi. Grażyna Barwacz mówi, że klub stawia na młodsze pokolenie, które chce działać społecznie. – Kiedyś powiedziałam jednemu z członków stowarzyszenia – to miasto jest dla ludzi 30, 40, 50. Mojego pokolenia już za 10 lat tu nie będzie, będziecie wy. I to wy właśnie w najbliższych wyborach powinniście spróbować przejąć część wpływów w Tarnowie we własne ręce, bo już bardzo dużo dobrego zrobiliście – dodaje radna.

Jak dodaje Grażyna Barwacz, klub ma wypełniać pewną lukę po rozwiązaniu ugrupowania Tarnowianie. Nasze Miasto Tarnów ma oficjalnie zainaugurować działalność 7 marca.

Klub zapowiada, że będzie mieć swojego kandydata na prezydenta Tarnowa, który najpewniej zostanie wyłoniony w prawyborach. Nie będzie to jednak opozycja dla obecnego prezydenta Romana Ciepieli. – Wojny nie mają zwycięzców, tylko ofiary. W tym momencie nie chciałabym, żeby takimi właśnie ofiarami stały się przedsięwzięcia, które już się toczą, ludzie, którzy tu mieszkają i miasto, które będzie okaleczane złym wizerunkiem. My do ostatniego dnia, do ostatniej uchwały będziemy się starać tak głosować, żeby to służyło miastu – komentuje Grażyna Barwacz.

Na giełdzie kandydatów na prezydenta nowego klubu pojawia się nazwisko wspomnianej Grażyny Barwacz, Piotra Górnikiewicza, czy Tomasza Olszówki.

Posłuchaj:
Grażyna Barwacz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Włodzimierz Bernacki
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Małek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN