Nowy Klub Seniora w Jadownikach. To już drugi w gminie

04.02.2021

Po Miechowicach Wielkich (gm. Wietrzychowice) swojego miejsca spotkań doczekali się seniorzy z Jadownik Mokrych.

W odremontowanym budynku byłej Szkoły Podstawowej mają do dyspozycji między innymi salę rekreacyjną, salę zajęć, kuchnię, a także sprzęt do zajęć sportowych czy artystycznych.

Klub rozpoczął swoją działalność w styczniu i od razu wszystkie dostępne miejsca zostały zajęte. Do klubu należy obecnie 15 osób.

Jest to drugi klub seniora, czym możemy się wyróżnić na terenie samorządów. Widząc potencjał, zaangażowanie, fantastyczne charaktery ludzi, którzy chodzą do klubu seniora w Miechowicach Wielkich, postanowiłem, że należy otworzyć drugi taki klub seniora. To jest niesamowita możliwość rozwoju tych ludzi i kluby seniora głównie zajmują się tym, żeby poszerzyć ich potencjał – mówi Tomasz Banek, wójt gminy Wietrzychowice.

Zajęcia dla seniorów prowadzi jednostka Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne seniorzy nie mogą na razie korzystać z nowego budynku, zajęcia odbywają się w formie zdalnej.

Koszt remontu pomieszczeń wraz z doposażeniem to prawie 250 tys. złotych. Część kosztów została pokryta ze środków rządowych, wkład własny gminy to 70 tys. złotych.

Posłuchaj:
Tomasz Banek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN