Nowy komisariat policji w Wojniczu gotowy jeszcze w tym roku

10.03.2021

Pod koniec tego roku policjanci Wojnicza wprowadzą się do nowego komisariatu. W budynku właśnie rozpoczęły się prace wykończeniowe.

Nowy komisariat wojnickiej policji będzie zlokalizowany u zbiegu drogi krajowej 94 z drogą wojewódzką 975 z Dąbrowy Tarnowskiej w kierunku Nowego Sącza. Bliskie sąsiedztwo drogi ma ułatwić pracę funkcjonariuszom.

To budynek na miarę XXI wieku – mówi burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

– Ładny komisariat, przede wszystkim warunki do pracy będą dobre dla wszystkich funkcjonariuszy, ja to porównuję do starego komisariatu, ciasnego. W październiku powinien już zacząć działać całkowicie. Chcą wcześniej, koło sierpnia zakończyć budowę, ale potem te sprawy formalne, oddanie do użytku, przekazanie, wszystko to pewnie potrwa dosyć długo.

W nowym komisariacie będzie znajdować się kilkadziesiąt pomieszczeń w tym między innymi pokój daktyloskopowania czy sala konferencyjna. W otoczeniu nowego komisariatu będzie parking na 20 miejsc, którego brakowało przy poprzednim budynku. Burmistrz liczy też, że wraz z przeprowadzką policjanci z Wojnicza otrzymają nowy samochód policyjny.

Koszt budowy i wyposażenia nowego komisariatu w Wojniczu to 6 milionów złotych. Został on pokryty z budżetu centralnego policji.

Posłuchaj:
Tadeusz Bąk
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN