Nowy most na Dunajcu i droga w 2025 roku. List intencyjny podpisany [ZDJĘCIA]

12.03.2021

Ma być gotowa w 2025 roku i kosztować 250 milionów złotych. Chodzi o nową drogę i most na Dunajcu, który połączy drogę krajową 87 w Nowym Sączu i obwodnicę zachodnią Nowego Sącza. W piątek (12.03) podpisany został list intencyjny w tej sprawie.

To kolejny krok w przygotowywaniu tej dużej inwestycji – podkreśla Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego. – Bardzo się cieszę, że wspólnie będziemy realizować największą inwestycję infrastrukturalną w historii Sądecczyzny. Koszt szacunkowy to ćwierć miliarda złotych, więc to bardzo duże przedsięwzięcie – dodaje.

List intencyjny oprócz marszałka podpisali prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz wójtowie gmin Chemiec i Podegrodzie Bernard Stawiarski oraz Stanisław Banach.

Strony porozumienia zadeklarowały w ten sposób również to, że w latach 2024 – 2025 wykupią nieruchomości w przebiegu drogi i wypłacą odszkodowania.

Droga i nowy most na Dunajcu mocno odkorkowałby ulicę Węgierską w Nowym Sączu i wyjazd z miasta w stronę Starego Sącza. – Jestem przekonany, że uda się zrealizować tę inwestycję, bo w zasadzie montaż finansowy jest już dopięty i myślę, że końcem 2025 roku będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy otwarci na stronę południową z miasta i do miasta Nowego Sącza – mówił marszałek.

Jak podkreślił Witold Kozłowski, nie ma już wątpliwości, jak ma przebiegać nowa droga wraz z mostem. – Wariant został wybrany i nie będzie zmieniany. Teraz jest kwestia rozstrzygnięcia samych odwołań. Ja myślę, że będzie dobrze.

Chodzi o odwołania do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Po ich rozstrzygnięciu będzie można ubiegać się o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, które wydaje wojewoda.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN