Jest nowy – odchudzony pomysł na remont Stadionu Miejskiego

16.10.2018

Będzie nowy projekt remontu stadionu żużlowego w Tarnowie Mościcach, bo miasto szuka oszczędności. I nie będzie realizacji inwestycji etapami, jak pierwotnie planowano.

W lipcu unieważniono przetarg, najtańsza oferowana przez wykonawców cena wyniosła prawie 90 mln zł, co znacznie przewyższało środki, które miasto planowało wydać na to zadanie.

– Chcemy jeszcze z czegoś zrezygnować, aby stadion funkcjonalnie i wizualnie wiele nie stracił – powiedział RDN Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej tarnowskiego magistratu. – Efektem tego są zmiany, ograniczenia, po pierwsze ilości miejsc siedzących do 9,5 tysiąca. W miejsce tego pojawiły by się miejsca stojące na koronach trybun. Kolejną jest rezygnacja z tak dużego zaplecza scenicznego, które miało znajdować się po wschodniej stronie. Kolejne proponowane ograniczenie będzie dotyczyło zmiany istniejących masztów oświetleniowych z zamontowaniem oświetlenia, które w tym momencie spełniałoby wymagania ekstraligii żużlowej.

– Te ograniczenia nie powinny mieć znaczącego wpływu na same rozgrywki czy na komfort kibiców – przekonuje Rafał Nakielny.

Tarnowianie z którymi rozmawialiśmy mówią, że remont stadionu miejskiego jest konieczny i potrzebny. – Jeżeli kosztorys zjechał w dół, to faktycznie ktoś coś musiał zaoszczędzić, nie sądzę żeby na materiałach, tylko na zakresie robót pewnie. – Żużel jest sportem, na którym opiera się dziś nasza gospodarka. Można położyć na Mościce większy nacisk przy rozwoju. – Stadion jest cały do przebudowy, przede wszystkim trzeba zadbać, żeby był wykonany opłacalnie. Ten sport jest za bardzo pomijany u nas. – Sport jest w Tarnowie zaniedbany, powinno się wyjść naprzeciw takim inwestycjom – komentują.

Prace remontowe mogłyby ruszyć jesienią przyszłego roku i potrwać ok. 18 miesięcy. Miasto liczy na dofinansowanie ze środków centralnych.

Posłuchaj:
Rafał Nakielny
Mieszkańcy i przechodnie
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN