Nowy odcinek Velo Dunajec

11.08.2020

Velo Dunajec w gminie Wierzchosławice będzie dłuższy, z punktami gastronomicznymi i tarasem widokowym

Jeszcze w tym roku wyremontowany będzie obecny punkt gastronomiczny, a sama trasa Velo Dunajec na tym odcinku zostanie przedłużona o 2,5 kilometrowy odcinek.

W przyszłości ma tam również powstać taras widokowy z nowymi punktami gastronomicznymi przylegający bezpośrednio do wałów, przez które przebiega ścieżka rowerowa.

Tu jednak decydujący głos będą miały Wody Polskie, zaznacza wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

– Mamy w planie wybudować w Ostrowie pumptrack, chcielibyśmy docelowo rozszerzyć ofertę o możliwość odpoczynku dla rowerzysty, jakiegoś małego punktu gastronomicznego, tarasu widokowego. Byłaby to platforma na słupach, która przylegałaby bezpośrednio do Velo Dunajec i rowerzysta z wałów mógłby wprost zaparkować tam rower i tam byłyby punkty gastronomiczne. To oczywiście koncepcja techniczna, musimy przejść długi proces uzgodnień i projektowania, mam nadzieję, że to nam się finalnie uda. Ale w tym roku również wybudujemy połączenie Velo Dunajec z lasem.

Nowy odcinek Velo Dunajec przebiegał będzie od miejscowości Gosławice, przez wiadukt nad autostradą A4 i przysiółek Wierzchosławice-Wola do drogi wojewódzkiej nr 975. Końcowy odcinek w kierunku lasu zakończy się w okolicach Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dwudniakach. Ma być gotowy jeszcze jesienią bieżącego roku.

Jak dodaje wójt Wierzchosławic, zainteresowanie tym terenem nie spadło, pomimo zamknięcia mostu w Ostrowie.

– Jestem pozytywnie zaskoczony faktem, że pomimo że zamknięty jest most na Dunajcu, to obserwujemy, że teraz w wakacje jest bardzo dużo ludzi. Mimo że trzeba nadłożyć te prawie 20 kilometrów, aby się dostać z Tarnowa do Ostrowa. Ludzie przyjeżdżają z rowerami na samochodach i potem pokonują kolejne kilometry rowerami, relaksując się. Wiele osób korzysta z rowerów, to bardzo dobrze, a my będziemy starać się też w tym kierunku iść – dodaje Andrzej Mróz.

Cała trasa Velo Dunajec ma ponad 230 kilometrów i przebiega przez 4 powiaty: tatrzański, nowotarski nowosądecki, tarnowski.

Rozpoczyna się w Zakopanem, a kończy w podtarnowskich Wietrzychowicach.

Posłuchaj:
Andrzej Mróz
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN